Oprechtický hasičský víkend 2011

Oprechtický víkend je jen jeden, ale za to výjimečný a nabouchaný plné dravosti o tu nejvyšší příčku na Climart cupu, noční soutěži kde si výherce odnáší 10 000,-. Myslím, že všichni jsme se mohli jenom těšit. 

Hodiny si tak tikají okolo půl jedné a už se sjížděly na Oprechtické hřiště družstva z okolí i zdaleka, aby mohlo pokračovat třetí kolo MSL. Proběhl nástup a na základně se začali chystat naši kluci. Do sestavy se nám vrátil Danek a na proudech Michal s Martinem. Po výstřelu jsme už mohli vidět Dankův skvělý koš a kluci rychle poslali vodu dopředu a proudy se na konci nemýlili. Jejich výsledný čas na tabuli 14:096 a celé Oprechtice měli radost. Chvilka slávy, ale pak už zase spokojeně zpátky ke svým pracovním postům. Jako druhé se postavilo na start hlavní Metylovické družstvo a ti také zajeli krásný čas 14.443. A jako třetí družstvo jelo Bartovické Ačko a ti byli jako první zklamaní a po nezdařilém koši si připisují Nko. Startovní číslo 6 a 7 se pak chystali chlapi nad 35, neboli staré gardy, a viděli jsme krásný souboj družstev z Metylovic s domácími Satany. Metylky nasadili chlapům vysokou laťku a to krásný čas 16.138. Naši si z toho vůbec nelámali hlavu a rozeřvali stroj v plné síle, ale proudař nám nestihl zakleknout včas a tak stříkal o 4 desetiny více. Takže rychlý start a už jsme jen trpělivě čekali na to, co předvedou naše holky. Ty rozjely svůj útok pekelně a nádherné sestřiky jim dal ještě krásnější čas 16.928. Oprechtice se cítí jako doma.

Nám už dále pak nezbylo než obsluhovat trať a starat se o chod soutěže. Viděli jsme spousty krásných útoků. Až dokonce čekali a pozorovali a časy domácích družstev už nikdo nepřeběhl a tak muži a ženy dosáhli první příčky a muži nad 35 druhé. Nejblíže se domácím přiblížila Písečná, která svým elegantním útokem zajela čas 14.144. Po nich se na třetím místě umístily Větřkovice, které mají zatím dobře rozběhlou sezonu, a jejich čas 14.338 vše potvrzuje. U žen to byly holky z Jistebníku, které byly nejblíže našim holkám s časem 17.622 a po nich Petřvaldík a jejich čas 17.843.

Jakmile nastal konec seriálu MSL, tak pauzu před nočním Climartem doplnil kulturní program a v prostorách náběhu vznikl hudební průmysl a lidé mohli sledovat Orchestr ze Základní Umělecké Školy v Paskově. Dokonce i lidé posilnění antigravitačním nápojem zbystřili své oko. Pak ještě přiběhly mladé dívky ze Street Dance Paskov a předvedly nám své taneční choreografie.

No ale čas nám ubíhal, trošku nám sprchlo, ale to nic nemění na tom, že máme před sebou další soutěž a to noční Climart cup. Na ten se sjelo dokonce více družstev než na denní a jelikož se jelo podle technických pravidel extraligy, tak nás navštívily i družstva z dalekých krajů, co jezdí právě onu extraligu. Kvalitní týmy jako Nedašov, Brumov a další přijely bojovat o hodnotnou výhru.

Před zahájením nás doprovázely ještě malé technické problémy, ale už je vše vyřešeno a na startu se nám jako první předvedli domácí muži. Ti už byli spokojeni z odpolední výhry, tak si řekli, že si zajedou pro radost a třeba to vyjde znovu. Jakmile zazněl výstřel, viděli jsme krásně rozběhnutý útok, který zastavila časomíra na hodnotách 15,093. Pak jsme jen čekali, co předvedou ostatní soupeři. Holky se startovním číslem 7 se také dočkaly, nádherný útok na jistotu sem jim povedl v čase 18,986. Tento čas u ženské kategorie nikdo nepřekonal a tak naše holky mohly slavit naplno, když si zajistili domácí double. U mužů se taky nikomu nepovedla nižší patnáctka, avšak tři družstva se dostaly pod 15ti sekundovou hranici a to Vrbice s časem 14,958, Svinovské Ačko 14,908 a deset tisíc si z Oprechtic odvezli kluci z Prchalova za čas 14,515. Po doběhnutí posledního útoku večera si všichni pořadatelé mohli oddychnout a také trochu spočnout, nečeho se napít a pomalu začít něco málo uklízet.

No ale jak si tak hodiny tikaly dál a dál a najednou začalo svítat, tak se někteří konečně odebrali ke spánku. Sice ne na dlouho, jelikož v dopoledních hodinách měla začít další soutěž. A to soutěž mladých hasičů. Již okolo 9 se tak pomalu všichni posbírali a začala se upravovat trať do zkrácené verze. Mezitím už začaly jezdit různé týmy. Krátce před desátou hodinou ranní již bylo vše připravené a probíhal slavnostní nástup. Po nástupu se na základně začali připravovat naši Starší žáci s půjčenou proudařkou z Krmelína. Jejich luxusně zajetý útok dostalo jednu kaňku v podobě dvouvteřinového prostřiku, který jim zajistil výsledný čas 14,821 a konečné 5. místo. Jako třetí se na start postavili naši mladší žáci. Jejich pokus byl také úspěšný a po lehkém prostřiku byl čas 18,256.. Další z domácích týmu měli startovní číslo 9. A byli to ti nejmenší ze všech účastníku. Proběhla jim klasická příprava na základně s pomocí rodičů a trenéra a pak se už domácí mikrouši rozběhli ke svému pokusu. Všem se povedlo zapojit svoje a vyběhli na trať. Za podpory fanoušků dosáhli bezkonkurenčního času 35,700. Ona taky žádná nebyla J. Mikrouši byli jediní ve své kategorii, tudíž jim zbylo 1. místo. To bylo také poslední družstvo, které běželo jako domácí.

 Kategorii starších žáků vyhrálo družstvo z Kunčic p O. výsledným časem 13,533 a u mladších to byly opět Kunčice p O. a jejich krásný čas 16,386.

Po skončení soutěže mladých hasičů pokračovala doplňková soutěž a to Švédska trojka v podání mladých hasičů. Stručně nejrychlejší zadek měli starší žáci z Oprechtic a u mladších už fakt nevím. Mezitím se už pomalu vše uklízelo a dopíjelo a dokončilo.

Měli jsme za sebou náročný víkend, kde i počasí nám moc nepřálo, ale vyšlo alespoň tak, jak vyšlo. Po skončení nočního Climart cupu totiž začalo pršet trochu více, ale né na dlouho. Ráno se už nám ukázalo i sluníčko. 🙂 Musím poděkovat všem pořadatelům, hlavně účastníkům a všem co se podíleli na Oprechtickém hasičském víkendu.

pro oprechtice.cz BANY

Playlist všech útoku z MSL