Oprechtický hasičský víkend 2012

16.6.2012 O putovní pohár SDH Oprechtice.

V sobotu 16.6.2012 pokračovala III. kolem jubilejního X. ročníku Moravskoslezská liga v požárním útoku mužů, žen a mužů nad 35 let, kterou hostil náš sbor dobrovolných hasičů v útulném areálu na hasce. Po propršeném týdnu se víkend nesl v duchu tropických veder, které dalo společně s rekordní účastí pořadatelům Oprechtického hasičského víkendu pořádně zabrat.

Fotky (by Hanča)

Ve 13:00 byla soutěž zahájena slavnostním nástupem, a bezprostředně poté již opanovalo základnu domácí mužské družstvo. Oprechtice muži nastoupili ke svému domácímu pokusu v sestavě: Koš – Danek Matějný, Savice – Petr Gábor, Stroj – Tomáš Matějný jun, Béčka -Jan Krejčí, Rozdělovač – Martin Kunát, a na proudech zakončovali Michal Stibor a Martin Bandarica. Michal sestříkl terč v nejrychlejším čase dne 13,541s, Martinovi šla trochu později voda a tak domácí dokončili v čase 14,601s, které stačilo na 8 příčku. Mužskou kategorii vyhrálo družstvo Bartovice A časem 13,830 před Petřvaldíkem a Malenovicemi. Na putovní pohár SDH Oprechtice mělo zálusk 41 mužských družstev z pěti českých a dvou slovenských okresů.
Domácí ženy vedly před domácí soutěži průběžné pořadí MSL ve své kategorii, ale vlivem vystřelených těsnění na proudnicích se nepodařilo děvčatům dokončit, jinak skvěle rozjetý útok, který by v případě zdaru jistě přinesl zápis v rekordních análech MSL. A tak si naše ženy ve složení Míša Žáčková – koš, Krista Němcová – savice, Petra Krejčí – stroj, Terka Žáčková – béčka, Hanka Kunátová – rozdělovač, Hanka Pastorková a Verča Krejčí na proudech budou muset spokojit pouze s 5-ti body za účast do MSL 2012. PO vzoru svých mužských kolegů zvítězilo družstvo Bartovice B časem 17,653 před neligovým družstvem žen Frýdku a Metylovicemi. Také v ženské kategorii byla účast nadprůměrná a to krásných, nejen počtem, 14 družstev z pěti okresů Moravskoslezského kraje.
Našim pětatřicátníkům se také moc nevedlo. Družstvo složené ze Zdenka Krejčího, Pepy Adamuse, Tomáše Matějného, Luboše Lukšíka, Martina Peterka, Ivala Krejčího a bartovického Boba Hály nakonec skončilo za stupni vítězů na nepopulární a hlavně nebodované 4. pozici. Vyhráli pětatřicátníci ze Svinova krásným časem 15,702 před Bartovicemi a Metylovicemi.

16.6.2012 Climart Cup

Po skončení denní ligové soutěže areál Na hasce neosiřel. Přestávku před večerním Climart Cupem vyplnila rocková skupina Nagauč a před devátou hodinou se opět zvedla frekvence průjezdu hasičských aut přes naši dědinku. Start hojně dotované večerní soutěže byl naplánován na 21:21. Účast družstev byla téměř stejná, jako odpoledne. Extraligová technická pravidla, málo kde viditelné ceny nakonec přilákaly 39. mužských a 13. ženských družstev z okresů FM, OV, OP, Ki, NJ, ZL a také družstva ze Slovenské republiky. Největší vzdálenost urazili kluci ze Štôly (okres Poprad) a to 230km.
Mužskou kategorii ovládli borci z Prchalova časem 14,265 před Hněvošicemi, Vrbicemi B, Neplachovicemi, … Domácí muži, kteří měli ostatním družstvům nahodit pomyslnou laťku, neprovedli svůj útok bez chyb, zdržení Jerryho na spojce nakonec vyneslo domácím až 28. příčku za čas 20,037.
Za to naše ženy si spravily chuť po odpoledním nezdaru. Soutěž vyhrály časem 17,976 před Petřvaldíkem a Bartovickým Áčkem.

17.6.2012 Oprechtice MH

Chtěl bych být v nedělní ráno, v chodníku kvádrem žulovým…, tak to bylo toužebné přání většiny oprechtických pořadatelů v poslední části Oprechtického hasičského víkendu. V 10:00 začínalo další kolo Moravskoslezské ligy v PÚ mladých hasičů. Sluníčko, stále se rozšiřující startovní listina, krátká noc, milion pobíhajících dětí. To jsou moje hlavní vzpomínky na nedělní soutěž MH. Soutěž byla vypsána ve třech kategoriích, starší žáci, mladší žáci a přípravka, neboli rozkošní miníci. Kategorie starších žáků čítala 24 družstev ze tří okresů MSK.

Zvítězili žáci z Nýdku A, časem 12,471 před Jistebníkem a Novou Vsí. Naši starší žáci navázali na ne zrovna ideální výsledky svých starších kolegů ze včerejška. 19. místo bylo za čas 24,659 více než zasloužené. V mladší kategorii neměly Oprechtice své zastoupení. Zaslouženě zvítězilo družstvo mladších žáků z Trojanovic, téměř snovým útokem a časem 14,335, před Jistebníkem a Kunčicemi p.O. kterým trojanovičtí nadělili téměř dvě sekundy. Kategorie MINI měla zastoupení čtyřmi družstvy předškoláků. Nejlépe si vedli domácí A před domácím Bčkem Lučinou a skvěle rozběhlý útok se Kunčicím nepodařilo dokončit. V této kategorii ale o výsledný čas vůbec nešlo a i když jsme toho měli opravdu dost, tak vás nenapruží nic víc než bezelstný, zkoumavý pohled se notnou dávkou respektu a malinkého strachu ze startovní pistole, navíc když mnozí závodníci pomalu nevěděli co vlastě dělají a kde patří na startovní čáru. To pak ani nejde se na ty pišišvory neusmívat.

SDH Oprechtice děkují sponzorům, všem členům i nečlenům podílejícím se na OHV, Městu Paskov za podporu a hlavně soutěžním družstvům za účast. Těšíme se za rok.

Pro oprechtice.cz Honya