Oprechtický hasičský víkend 2022 – Ohlédnutí

Oprechtický hasičský víkend v plné síle je za námi. 

Reportáž beskydské regionální televize

V sobotu 18 června ve 12:00 odstartoval další ročník OHV a to již 21. ročníkem soutěže o pohár SDH Oprechtice, 17. ročníkem memoriálu Jiřího Klegy. Tato soutěž byla již tradičně zařazena do seriálu moravskoslezské ligy v požárním útoku. Soutěžilo se v kategoriích muži, ženy, muži nad 35 let, ženy nad 35 let a novinkou byla i kategorie dorostu. O ceny a body do seriálu moravskoslezské ligy soutěžilo dohromady 46 družstev. V mužské kategorii soutěže soutěžilo dohromady 25 družstev z pěti okresu moravskoslezského kraje a jeden ze zlínského. Vítězství si v kategorii odneslo družstvo Prchalova A s časem 13,887s před Prchalovem B a bronzová příčka vybojovaly Stachovice. Domácí družstvo Oprechtic se umístilo na 18. místě s časem 16 327. V ženské kategorii soutěžilo dohromady 13. družstev vyhrála děvčata s Hukovic s časem 17,141 před Skalicí a Starou Vsí. Také domácí Oprechtice měly v této kategorii své zástupce a to dokonce dvě družstva. Oprechtice A, složené z děvčat, které úspěšně reprezentovaly Oprechtice v Moravskoslezské lize před reprodukční epidemií, se umístilo na krásném 4. místě s časem 17,628. Družstvu Oprechtice B se tolik nedařilo a nakonec skončilo na desáté příčce. Ze sedmi družstev mužů nad 35 let, zvítězil Svinov před Petřvaldíkem a domácími Oprechticemi. V kategorii ženy nad 35 let jsi to již tradičně rozdali domácí Oprechtice z Metylovicemi, které vyhrály o pouhých 14 setin časem 20,385. Novinkou pro letošní rok byla i kategorie dorostu kterou opanovalo družstvo z Mirošova ze zlínského kraje nádherným útokem a časem 14,977. Pro zbývajících pět dorosteneckých družstev, které soutěží v Moravskoslezské lize mladých hasičů na poloviční trati, to bylo takřka první seznámení s kategorií dospělých. Souboj dorosteneckých družstev z našeho kraje nakonec těsně vyhrály Oprechtice před Novou Vsí a Fryčovicemi. Vyvrcholením 21. ročníku oprechtické soutěže byl útok družstva ALL STARS MSL 2021, které mimo soutěž, pokořilo všechny své soupeře a dominovalo nejrychlejším časem dne 13,805s.

Oprechtický soutěžní maraton pokračoval po odpolední pauze 13. ročníkem Climart cupu v kategorii mužů a žen a můžu na 35 let ve kterém se soutěžilo od ceny v hodnotě přes 100000kč. Ten startoval ve 21:21 útokem domácí můžu nad 35 let kteří časem 16,975 nakonec skončili čtvrtí z pěti družstev. V kategorii si vítězství odnesl Petřvaldík před Mošnovem a Vlčovicemi. Z 27 mužských družstev si ztratí nejlépe poradilo družstvo z Děhylova a časem 14,480s si za vítězství z Oprechtic odváželo částku 11111kč. Ženskou kategorii Climart cupu vyhrálo nečekaně domácí družstvo složené z dorostenek a žena 35 let časem 17,411 před družstvem z Krasic z okresu Prostějov a jako třetí skončil sousední Brušperk.

V neděli 19 června pokračoval oproti klasické víkend soutěží mladých hasičů. 18. ročník soutěže o putovní pohár SDH Oprechtice přilákal celkem 68 družstev ve čtyřech kategoriích. Tato soutěž je také zařazena do Hyundai MSL MH 2022 a bylo to její 12. kolo. V nejmladší kategorii mini žáci zvítězily Rychaltice před Bruzovicemi, Lučinou, Oprechticemi a Petřvaldíkem. V nejpočetnější kategorii mladší žáci soutěžilo celkem 31 družstev. Vítězství vybojoval Nýdek před Malenovicemi a Řepištěmi. Družstev starších žáků bylo o deset méně, tedy 21. Zvítězili Rychaltice, druhý byl Nýdek a jako třetí se umístil sousední Krmelín. Nejstarší kategorii byla kategorie dorostu, ve které zvítězila Nová Ves před Trojanovicemi a Fryčovicemi. Na domácí oprechtický dorost zbyla nepopulární bramborová medaile. Po sto šedesátém pátém soutěžním útoku skončil třináctý ročník oprechtického hasičského víkendu a pořadatelé tak čekal náročný úklid. Naše poděkování patří především členům SDH Oprechtice, kteří skvěle zvládli organizaci soutěží, dále soutěžícím za předvedené výkony a v neposlední řadě sponzorům a partnerům sboru.

III. kolo jubilejního ročníku Moravskoslezské ligy v požárním útoku mužů a žen.

Výsledky MSL

Online přenos MSL

 
Climart cup o ceny v hodnotě 100 000Kč.
 
Hyudai Moravskoslezská liga mladých hasičů