http://oprechtice.cz

Lubno, Jistebník MSL-MH
Napsal uživatel Petr   
Pondělí, 29 Červen 2015 18:08

 Lubno, každoročně zalité deštěm a blátivé letos doslova žhnulo pod sluncem.

FOTO

Video - Lubno - oranžoví

Video - Lubno - zelení

Video Jistebník - oranžoví

                                                      Video JIstebník - zelení

 


 

Cesta Amálkou vydala za hodinový pobyt v sauně, což by mohly ocenit spíše kypré maminky. Zuzka převzala roli zastiňovacího důstojníka a tak se nám děti sedící na osluněné straně po cestě neupekly.

V Lubně Péťa Amálku schoval do stínu lípy a děti se mohly natáhnout na deky. No to vypadá spíše na hasičský piknik, ale děti věděly, že poběží a trenér pro ně vymyslel hodně lákavou motivaci. Když zaběhnou za 16, skočí do kádě. Péťa se nechal taky strhnout, ale čas raději snížil na 15. Co kdyby se dítka přece jen překonala? A když Martin posílil motivaci koupáním naostro, už s dětmi šili všichni čerti, to přece musí dát. Taková podívaná přece bude stát za to. Oprechtický tým mladších A to vzal tak vážně, že to bylo jen tak tak. Levý proud 17, 235 a pravý 17, 658. Tým B, který fandil Áčku a sluníčko jej možná trochu unavilo na levém 20,709 a pravém 22,247. Ale trenér Martin žádnou legraci nezkazí. Áčko těch 17 skoro mělo a vyneslo mu to 5. místo, hned za domácím týmem Lubna. Martin se rozplácl do trávy jak dlouhý, tak široký, a když mě chcete vykoupat, tak si mě do té kádě odneste. No nevím, jestli teď Martin nemá trochu delší končetiny, protože děti jej popadly za ruce a nohy a tahaly, co se dalo. A nic. Tělo trenérovo se nehlo ani o centimetr. Tož je to kus chlapa. Nakonec se rozběhl a za halasného pokřikování se do kádě vrhnul nejen trenér, ale všechny děti. Taková káď v Lubně je v pařáku lepší než koupaliště.

Osvěženi vodou, kofolou a někteří s modrými jazyky od cukrové vaty vydali se všichni Amálkou zase domů.

A to ještě nikdo netušil, že Amálka sice děti doveze do cíle, ale zase si postaví hlavu. Asi jí to vedro taky nedělá dobře a projevuje se to zejména u hadiček, které tak rády praskají.

 

A je tu neděle a jede se do Jistebníku. Kluci Kunátovi s Vojtou už stačili po ránu zbaštit nanuk. Teta Šárka, u které přespali, má v mražáku takové dobroty. Amálka bručí doma v Oprechticích. Tož musí jet více kol, aby se mohli všichni přesunout. U koše Danečka vystřídal Frantík, Adélku Vojkovskou Adélka Krejčí a zase se jede. Když vidíme po obou stranách cesty rybníky, víme, že se blížíme k Jistebníku. Škoda, že jsme pruty nechali doma, možná by se z okna dalo něco chytit. Takový kapřík by špatný nebyl, nu což, párek v rohlíku je na jistebnické soutěži taky dobrý, no a langoše tam už na nás nezbyly. Děti, které se utábořily ve stínu, nenapadlo nic lepšího, než vyzývat trenéra, aby za dobrý čas zase něco provedl. V Jistebníku sice druhou káď jako lubenští neměli, ale motivace je motivace. Petr se potutelně usmíval a čas, za který by se byl ochoten nechat dětmi vykoupat, posunul pěkně nízko, co kdyby se děti pochlapily. Přidala se i Zuzka, 15 byla velká výzva. Áčko se nedalo zahanbit a zaběhlo levý za 17, 662 a pravý za 17,377. Béčku se trochu zašprajcoval koš a byl z toho levý 22,391 a pravý 22,689. Nevadí, bude se trénovat a jednou toho Péťu do té kádě dostaneme. Raďa si po soutěži pěkně medil s dalším nanukem a když Péťa přistál po cestě v Krmelíně u Bočka, dal si kornoutek kaktusové. No musím se zeptat Zuzky, jestli teď některé děti nemají chlupaté jazyky. Kaktus je kaktus.

 

Alena Borovcová

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  4  5
  6  7  8  91011
1315161719
21222526
2728293031  

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic