http://oprechtice.cz

Mošnov 09
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 24 Květen 2010 18:38
V sobotu 29. 8. 2009 jsme se vydali na předposlední kolo Moravskoslezské ligy do Mošnova. Tato soutěž je známá tím, že se zde jezdí paralelně ve dvou drahách. Tím pádem má každé družstvo 2 pokusy, jelikož  běží jak v dráze A, tak v dráze B a jako výsledný se bere ten nejlepší dosažený čas.

Video

V dopoledních hodinách se u nás v Oprechticích ještě konala dětská soutěž  o Pohár starosty Moravskoslezského kraje, jehož pořadateli byli Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů ČMS Frýdek – Místek, jeho odbornou radou mládeže a SDH Oprechtice. Soutěž se uskutečnila v soutěžních disciplínách požární útok a štafeta požárních dvojic. Počasí nám ale od rána moc nepřálo. Bylo poměrně chladno a ty provazy vody, co se spustily z oblohy, pořadatelům ani soutěžícím moc nepřidaly. Ale myslím, že i přes nepřízeň počasí si všichni vedli na jedničku. Naši mladší i starší žáci toho byli zářným příkladem a špatné počasí jim nezkazilo chuť zabojovat o první příčky. Mladší žáci se umístili na krásném prvním místě a starší žáci také na velmi pěkném druhém místě. Tímto jim všem gratulujeme a držíme palce v dalších bojích o cenné kovy.

 

A teď už k našemu ligovému kolu. Jak již bylo řečeno, počasí stálo za houby a i proto naše nervozita a obavy byly tím větší. Ale přece se nevzdáme ligového kola a drahocenných bodů jen kvůli „pár kapkám vody“. Oblékli jsme, co se dalo a ve 12:30 vyrazili směr Mošnov. Během cesty v avii jsem ještě přijímala gratulace, jelikož jsem zrovna v tento den slavila své 20-té narozeniny. Z batohu jsem tedy vytáhla kamaráda Magistra, dali jsme jednu malou na nervozitu a pak už jsme jen uvažovali o tom, jak to všechno dneska dopadne. Po příjezdu do Mošnova nás holky ovšem nečekala moc radostná zpráva. Jen jsme vystoupily z avie, viděli jsme v dálce na displeji zářit čas 16:780s, který právě zajely ženy z Bartovic, se kterýma se momentálně pereme o první místo. Jestliže jsme předtím byly nervózní, tak nyní naše nervozita a strach vystoupaly na nejvyšší možné příčky.

Jako první se na základnu už tradičně chystali naši muži v dráze B. V sestavě mužů došlo k pár malým změnám a to konkrétně na stroji, kde Valdu vystřídal Jerry (Tomáš Matějný) a na rozdělovači se místo Veverky (Martin Kunát) objevil Ulbas (Lukáš Vojkovský). Po pár minutách byla základna nachystaná a chlapi se rovnali na čáře. Padl výstřel a útok mohl začít. Jak ale začal, tak taky velmi rychle skončil. Martin na pravém proudu má v poslední době opravdu smůlu a ani teď ho ta mrška nepustila. Nezapojená proudnice znamenala pro chlapy pouze NP, ale ještě měli před sebou jeden pokus, tak snad jim to už konečně vyjde a odvezou si nějaký ten bodík.

Dvě družstva po chlapech se chystáme my ženy na dráze A. Na pravém proudu nám opět vypomohla Lenča Lednická z Jistebníku. Atmosféra je hodně napjatá a nikdo raději ani nedutá a tiše si chystá svůj vercajk. Základna je nachystaná, startér připraven, tak jdeme na to. Po výstřelu ovšem vidíme červený praporek ve vzduchu, což nám signalizuje ulitý start. Naše béčkařka Terezka to už nemohla vydržet a pohnula se ještě před výstřelem. No nic. Máme ještě jeden pokus. Ten už se nám naštěstí podařil. Na základně klaplo vše podle plánu a už se řítíme dopředu. Náš „zadek“ nás v předu ovšem vůbec nešetřil a po prvním výstřiku vody z mašiny dává Peťka plný plyn a voda se žene do hadic. Já s Terkou jsme dopravní natáhly, jak jen to šlo a teď už je to jen na proudařkách, jak se poperou s vodou a terči. Verča terč zdolala v čase 16, 240s. Lenka půlvteřinku prostříkala a časomíra se zastavila na čase 16, 791s. Tímto časem jsme se umístily na druhém místě za Bartovicemi a  to o pouhých 0, 011 tisícin sekundy. Byl to pech, ale druhý pokus máme ještě před sebou.

Po ukončení prvního kola nastala malá pauza, kde se vyřešilo, že letošní ukončení sezony bude pořádat Jistebník a pár návrhů na změnu pravidel, a krátce po ní mohlo odstartovat kolo druhé. Ve druhém kole se většina družstev rozhodla jet naplno. Žádné čekání, plyn na doraz a ať se předek snaží. Ale ne každému družstvu se to vyplatilo.

V druhém kole se naši chlapi přemístili na dráhu A. Byla zde vidět značná nervozita a my holky jsme se jen modlily, ať už ti naši chlapi konečně něco zajedou, aby se i atmosféra v družstvu trochu uklidnila. Po chvilce měli chlapi nachystanou základnu a mohli jít na start. Opět výstřel a chlapi mažou k základně. Na základně naštěstí proběhlo vše bez větších zaváhání, jen nálivka nebyla úplně stoprocentní tak jako vždycky, jelikož Třešńa (Petr Gábor) narazil asi napotřetí, takže voda šla o něco pomaleji než jsou chlapi na proudech zvyklí a tím pádem si i oni konečně mohli zažít pocit zákleku blízko čáry. Díky tomu i sestřiky byly rychlejší a skoro shodné. Mezi oběma sestřiky byl rozdíl pouhá jedna tisícina. Michal tedy srazil terč v čase 14, 647s a Martin v čase 14, 648s. Tento čas klukům stačil na konečné 7. místo a tak si připsali potřebných 14 bodů do tabulky.

Po dalších dvou družstvech jsme na základnu šly my holky. Nyní jsme startovaly z dráhy B. Po pár minutách ztrávených na základně se řadíme na startovní čáru. Všechny jsme se soustředily, abychom už podruhé neulily. Naštěstí nám vyšel start napoprvé a nic už nám nebránilo pokusit štěstí a atakovat čas Bartovických holek. Na základně to opět vše vyšlo a tak jsme doufaly, že holky u terčů budou mít trošku víc štěstí než při prvním útoku a stříknou čas lepší než 16, 780s. Ale ani napodruhé to nevyšlo. Teďka si to holky prohodily a lepší sestřik si vybrala Lenka, která flákla 16, 547s, ale Verča trošku prostříkla a byl z toho čas 16, 993s. Ale i tak můžeme být spokojené, protože jsme si vybojovaly hezké 2. místo a 12 bodíků. Ale jedno prvenství jsme přece jen měly a to takové, že jsme byly jediný ženský tým, kterému se podařilo zajet oba dva útoky pod hranici 17 vteřin, za což jsme byly také pochváleny naším trenérem a motivátorem Michalem. Před posledním kolem tedy ztrácíme 3 body na vedoucí ženy z Bartovic, takže uvidíme, co předvedeme na posledním kole MSL, které se koná právě v Bartovicích. Ale určitě ze sebe vydáme všechno a pokusíme se to první místo vybojovat.

Michal si pak ještě zaběhnul útok za Karvinou – Hranici, která v prvním kole skončila pouze s neplatným pokusem. Útok se zdál být velmi pěkně rozběhnutý, ale při doklekávání si „Copperfield“ Michal rozpojil proudnici, ikdyž měl na spojce pojistku a pro Karvinou to tedy znamenal druhý neplatný pokus. Verča si pak dala ještě útok za Kojkovice, kterým se zranila Hanka Tumlířová, když běžela za holky z Rychaltic, a s jejím časem 18, 248s se Kojkovice umístily na 7. místě. Za ženy z Mošnova si pak Zuzka Tománková střihla útok na pravém proudu, ale bohužel nestihla zakleknout a po chvilce bojování s proudnicí nakonec sestříkla. Bohužel nevím, v jakém čase, jelikož ve výsledcích jsem ho nenašla.

Letos se v Mošnově představily také ALL STARS týmy, jelikož u nás v Oprechticích se pro nepřízeň počasí neběžely. Z našich týmů se do all stars týmu C dostala Peťka Krejčí a do týmu A Míša a Terka Žáčkovy. Jako první se představil tým C. Ovšem košařka nedala napoprvé koš, který pak honila po zemi a z tohoto důvodu byl čas tohoto týmu až 30, 492s.

Po týmu B, který zajel pouze neplatný pokus, se představil all stars tým A. Útok měly holky rozjetý velmi pěkně a i čas 17, 380s tomu odpovídal. Trošku nás vylekala naše Terka na béčkách, když se po útoku nezvedala a držela se v oblasti hrudníku. Jak pak vyšlo najevo, při průchodu vody béčkem se jí na hadici vytvořila vlna, která Terce přejela přes hrudník a spálila jí na hodně citlivých místech. Myslím, že s Terkou všichni soucítíme (hlavně teda holkyJ) a doufáme, že se jí brzo uzdraví b…….

Co říct nakonec. Myslím, že soutěž se klukům a holkám z Mošnova povedla. Škoda toho špatného počasí, ale to si člověk nevybere (víme z vlastních zkušeností). Jinak myslím, že trať byla připravená dobře, občerstvení taky a nyní už se můžeme těšit na poslední ligové kolo, které se bude konat v sobotu v Bartovicích. Určitě se bude na co dívat. Tak nám držte palceJ

Pro oprechtice.cz napsala Bublinka (Hana Kunátová)

 

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic