http://oprechtice.cz

Bartovice 09
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 24 Květen 2010 18:37

Tááák - poslední kolo MSL a další náročný víkend je za námi. Ale po pořádku.

Video

Sotva se v pondělí udělal poslední úklid po dětské soutěži o Putovní pohár starosty Moravskoslezského kraje, čekalo nás pořádání naší dětské noční soutěže Eurokan capu doplněné o účast na dvou soutěžích v Ostravě Bartovicích a Proskovicích a naše mladé dokonce na třech: Bruzovice, Oprechtice, Proskovice. Takže týden tréninků a příprav. Zatímco mužský trénink se nesl ve znamení hledání ztracené formy, ženský, poznamenaný opětovnou neúčastí Zuzky, byl uvolněný a celý se nesl v duchu „Kterak zadek zkoušel, co předek všechno snese“. Jelikož holky po sobotních parádních popůlročních popravkách (a oslavách již jistého 2. místa v konečném pořadí J) byly námi správně nabuzené a po výkonu Bartovických holek z Mošnova věděly, že o případném prvním místě stejně nerozhodují samy, zkoušely, (to co muži zkouší pravidelně J)kde jsou jejich možnosti. Nejen sebe překvapovaly, když postupně zastavovaly časomíru i s „velkými“ prostřiky až k hodnotě 16,0 a nějaké drobné!

 

V pátek odpoledne vrcholily přípravy na sobotní noční Eurokan cap dotovaný 15 000 korunami. Jak už se začíná u nás stávat tradicí, postupně se z nebe začaly snášet kapky vody. Přípravy byly tentokrát skutečně přerušeny poté, co Bohuš prohlásil, že těch 380 v dešti a potmě zapojovat nebude (nevím proč – na hřišti nebylo více jak 3 cm vody, měl gumové podrážky a čelovku – tak co? J). Takže se éterem opět neslo „To tehdy padal déšť …“.

V sobotu ráno mladí odjeli na předposlední kolo „malé ligy“ do Bruzovic a starší pokračovali v chystání. Po návratu s pohárky z Bruzovic se pozice vyměnily a my jsme vyrazili v hlučné, dobré náladě vstříc Bartkám. To trvalo zhruba do nájezdu na dálnici v Paskově, kde jsme dostali zprávu, že holky z Bartovic nenechaly nic náhodě a zajely letošní nejlepší čas v lize, parádních 16:516. Po chvilkovém tichu, protože ani od Bartek se takový skvělý čas nečekal, vytáhla Míša láhev na počest svých narozenin a začalo se „znovu“ slavit druhé místo. Šance na první už totiž byla pouze teoretická, neboť kromě našich holek by muselo pod 16:5 zajet ještě jedno družstvo, čímž by muselo zlepšit své letošní maximum o více jak půl sekundy.

V Bartovicích šlo z našich družstev na start tradičně jako první mužské. Mošnov, který startoval před námi, měl ještě nějakou šanci nás vyšoupnout z první desítky, což zvláště po posledních kolech, kdy opravdu válel a nám se vůbec nedařilo, nebylo nemožné. Bohužel pro Mošnov, ale díky bohu pro nás, zajeli až 15,394, což při časech, které v Bartkách padaly, nedávaly mošnovským moc nadějí. My jsme naopak byli v klidu. Lubno před námi mělo 9 bodový náskok a čas 14,899 jim nějaké body zajišťoval. A tak Třešňa zauvažoval, že bychom si třináctku mohli na poctivé trati taky už konečně zajet, nebo ještě lépe, že to napálí, ať se vpředu připravíme. Bohužel samotný Třešňa společně s Valdou a asi i s nižší hladinou v kádi provedli to, co se u nás vzadu stává maximálně dvakrát za deset let! Perla si párkrát škytla na prázdno a my jsme s Martinem mohli v klidu doklusat až k čáře.

Na řadě byly naše baby. Naději na teoretické vítězství v lize jim na moment daly holky z Petřvaldíku, u kterých se petřvaldické matadorky, Danča s Kamilou, konečně potkaly se sestřikem a s časem 16:699 zacloumaly s bartovickým vedením. Kdo by to byl řekl, že takový čas bude někdy stačit až na 3. místo. Jelikož holkám by i případné 1. místo stejně nemuselo přinést celkové vítězství a ze druhého místa už je nikdo odsunout nemohl, byl před nimi jediný cíl a možná i poslední šance kdy překonat letitý rekord MSL Staroveských holek 16:400 z Mošnova 2005 a přiblížit se rekordu extraligy, který činí 16:2XX. Tento smělý plán téměř vyšel. Celý útok probíhal parádně. Petra na stroji přece jen raději chviličku počkala, aby dala holkám vpředu více šancí na sestřik než na tréninku a Terce prostor na doběhnutí po jejím zaváhání na stroji. Terka ve spolupráci s Bublinou stihla dopravní dostatečně roztáhnout. Proudařky svoji práci zvládly bez větších problémů, ale Verči se před proudincí bohužel voda o pár desetinek zdržela. A tak z toho nebyl ani rekord MSL, ani osobní rekord (16:447), ale i tak suprových 16:578, které nakonec stačily „pouze“ na druhé místo. Zatímco „naganský“ hlouček bartovických holek mohl začít zaslouženě slavit, na těch našich šla vidět úleva, že to vítězkám nedaly zadarmo a zároveň radost z dosaženého času. Poté, co se po Větřkách holky bodově dotáhly na Bartky, prohrály v krásném souboji v posledních dvou kolech V SOUČTU!!! o 73 tisícin sekundy a z posledních 8 soutěžních útoků si zajely hned 5x pod 17 vteřin.

Jednoho rekordu ale přece jen naše holky dosáhly. Nebo lépe řečeno dopomohly dosáhnout Lence Lednické z Jistebníku (či Vlčovic J). A to nejlepšího sestřiku v historii ligy v ženské kategorii. Lence se totiž podařilo srazit terč za neuvěřitelných 15:879 (pozor – je to neoficiální, jelikož nemám výsledky z prvních ročníků ligy k dispozici.) Tímto bych chtěl požádat Michala Bílka o potvrzení, či vyvrácení mé doměnky – díky. (pozn. V Extralize už byly jen 2 sestřiky rychlejší).

Našim půjčeným se tentokrát moc nedařilo. Unkas v dresu Kunčic zapojoval béčko na rozdělovač za běhu, já jsem Karviné provalil a Verča za Jistebník zapojovala proudnici za běhu. Naštěstí Pro Unkase i Verču měly Kunčice i Jistebník velké problémy vzadu.

Protože nás za pár desítek minut čekal u nás Eurokan cup, nemohli jsme v Bartkách zůstat dokonce. Naštěstí pro ty naše „trúby“, neboť ty zapomněly doma putovní pohár z loňska – Každýmu z nich jsem tady na tý točně říkal. Neber puťáky, neber puťáky, nebo se z toho zblázníš, Ale to marný, je to marný, je to marný J)). O Eurokan cupu v dalším článku.

stiby

 

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic