http://oprechtice.cz

Sobota 12.9.2009
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 24 Květen 2010 18:32
První sobota po náročných bojích v MSL se nesla v poklidném duchu.

Video

I přesto že počasí nebylo příliš příznivé, my stateční jsme se slezli už v devět hodin ráno před naší hasičárnou jako obvykle. A taky jako obvykle jsme měli problémy už před výjezdem. Tentokrát to nebyly ani zapomenuté plavky, ani foukání pneumatik…Potíž byla v tom, že jsme nemohli nastartovat, protože po poslední soutěži nějaké individuum nechalo rožnuté světlo v aviiJ. Přišli jsme na to sice už v pátek na tréninku, kdy jsme museli avii dotlačit skoro až k základně, ale následné nabíjení baterie nebylo dostačující. A protože na Oprechticích nešel od osmi hodin elektrický proud, dodatečné nabíjení baterie bylo vyloučeno. Jediná možnost byla centrála, ta je ale uložena v Trambusu. Tak Třešňa neváhal, hupky šupky už sedí za volantem cisterny a vyjíždí vstříc novým zážitkům. Protože si v návalu emocí zapomněl odpojit vzduch, kromě trambusa vyjelo z garáže navíc i několik metrů vzduchové hadice, a další část plastového vedení s několika hmoždinkami. No nakonec jsme zdárně naložili centrálu do avie, tu slavnostně roztlačili a už jsme se řítili do Brušperka. Ulbas nás tam nahlásil na začátek druhé desítky dvě družstva, ale protože se holky, kterých bylo jen pět, rozhodly, že nepojedou, druhou nahlášenou pozici jsme přenechali našemu družstvu mužů nad 35 let, kteří dojeli na soutěž po vlastní ose. V Brušperku bylo na startovce velmi solidních 31 družstev, většinou z Beskydské ligy, do které byla tato soutěž zařazena. Z MSLky jsme zde byli jen my a Malenovice, ale také Kozlovice, Mníší i Hájov umí zajet. Trať nebyla z nejhorších, sice náběh nějakých 6 m a trať se okem také zdála kratší. My jsme šli na start tuším jako dvanáctí a vedoucí čas byl něco kolem 15,2. Sestava byla trošku poskládaná, na proudech Banán s Martinem, na rozdělu Ulbas, dopravní si chystal Danek, na stroji Jerry a savice s košíčkem já a bratr Třešňa. Naše obavy z nějakého propadáku se nenaplnily, voda nešla asi tak rychle a ta trať byla asi opravdu kratší, sestříknuto 14,4 a Martin s Banym byli skoro na čáře. Takže spokojenost. Naši starší chlapi to rozběhli taky solidně, s lehkým prostřikem docílili času 17,00. Po jejich útoku už jsme pospíchali na další soutěž sobotního dopoledne- do Jistebníku. Při odjezdu z Brušperku jsme byli nuceni avii opět roztláčet, protože vychladlý motor slabá baterie znovu neroztočila.

 

Po příjezdu do Jistebníku už jsme nenechali nic náhodě a vytáhli centrálu s nabíječkou. Holky se mezitím rozprchly po soutěži, hledajíc náhradu za nepřítomnou Mišku na koši a chybějící pravou proudařku. Jak ale říká staré židovském přísloví ,,Všechno je jinak!‘‘ Po usilujícím hledání a přemýšlením jak to nejlépe ,,slepit‘‘, jsme se rozhodli vypůjčit si dva mužské proudaře z Prchalova a to Bufyho a Radka a koš obsadila Verča. To samozřejmě znamenalo jet v mužské kategorii. Nám to nějak nevadilo, protože naše cíle pro letošní rok byly naplněny více než jsme si dokázaly představit, a tak jsme si chtěly zajet jen tak pro radost a bez stresu. Jako první jeli naši muži. Jejich sestava byla oproti Brušperku posílena o Stibyho a Banán tak sledoval soutěž pouze jako divák. Jejich útok byl rozběhnutý perfektně, už se jen čekalo, kdy se ta časomíra zastaví. Michalovi se rozsvítilo už po 14-ti a půl vteřináchJ, ovšem Martinovi to trvalo trošku déle, a tak výsledný čas byl 15,2. Jako 21. družstvo se na základně připravuje oprechtické ženstvo Muži B...nebo A??. Už menší problémy nastaly na koši, kdy se Verči nepovedlo na poprvé jej našroubovat (není divu, po krátkém tréninku na chodníku). Ale klíčový okamžik nastal tehdy, když Bufy s Radkem začali jako bujní oři tahat naši Bublinku, která jejich tempu kupodivu nestíhala. A tak po jejím pádu a ubráním plynu se časomíra zastavila kolem 20. vteřiny. Bubli z pádu vyvázla naštěstí bez většího zranění až na pár odřenin a šrámů.

Lopatka si zaběhnul ještě rozdělovač za Paskov, ovšem dal bečko přes zub a tak z toho byl pouze NP. Svou reputaci si vylepšil v družstvu Svinova na koši, kteří zajeli 14,9. Stiby si zaběhl za Starou Ves a Martin za Mošnov.

Protože jsme měli namířeno ještě na soutěž do Petřvaldu, tak jsme opět z Jistu odjížděli před vyhodnocením. Naložili jsme centrálu, konečně nastartovali a jeli do vedlejší dědiny. Verča s Dankem se od nás oddělili, neb je čekalo závěrečné kolo MSLky mladých hasičů v Brušperku a Terku čekaly doma povinnosti, tak už s námi taky nejela. Po příjezdu jsme vytáhli opět centrálu a tentokráte jsme oživovali baterii na mašině, která už v Jistebníku začala zlobit. V Petřvaldě tedy opět změna v sestavě, Michal přepustil svůj post opět Banánovi, a na Bečka se postavil borec z Mošnova. Protože je zdejší trať je z kopce, uvažovali jsme potají nad třináctkou, ale naše plány se nevyplnily. Ulbas ve snaze to napálit nedal rozděl, a tak jsme poměrně slušnou sobotu završili neplatným pokusem. Pro oprechtice.cz Honya + Terka

 

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic