http://oprechtice.cz

Bruzovice MSL-MH 12.9.2015
Napsal uživatel Petr   
Úterý, 03 Listopad 2015 07:16

Dne 12.09.2015 nás čekalo poslední kolo letošního ročníku Moravskoslezské ligy mladých hasičů.

 

Tato soutěž se konala, jak je zvykem v Bruzovicích. Sraz jsme měli naplánovaný na 8:15. Ve středu na tréninku jsme s Péťou řešili, koho postavíme na proud za oranžové místo Ondry, který nám bohužel chyběl a kdo poběží za zelené taky na proudu. Jelikož jsme měli k dispozici jenom dvanáct dětí, rozhodli jsme se půjčit si proud pro oranžové z Bruzovických mladších a za zelené běžela Dorotka, která už na tréninku proud zkouší.

Po příjezdu do Bruzovic jsme po menším hledání našli místečko pro naší Amálku a Péťa nám ukázal, jak skvělý je řidič a na jak příkrém svahu ji dokáže zaparkovat. Po menší domluvě všech rodičů si dal nakonec říci a Amálku přeparkoval a tak jsme se mohli vydat k obhlídce místní trati a hlavně občerstvení, jak už je u našich malých hasičů zvykem. Zhlídli jsme pár požárních útoků a šli jsme se pomaličku chystat. Náš největší konkurent v boji o sedmé místo tým Bruzovic pro oranžové zajel nádherný útok kolem čtrnácti vteřin, a proto jsme čekali, jak se pochlapí a pobabí naši. Oranžoví nastoupili  ve složení : na koši Ráďa, držák koše Vojtík, Bé-čka na stroj Valinka, Bé-čko spoj Dorotka, rozdělovač Honza, pravý proud Ríša a levý proud byl pučený, jak už jsem psal z Bruzovic za což moc děkujeme. Příprava proběhla bez větších problémů (jak už je zvykem, rodičové jsou před útokem více nervózní než děti) a jdeme na start. Zazní výstřel a už všichni už pádí k základně. Základna vyšla na jedničku a proto Ráďa s Vojtou jak je jejich zvykem mrsknou košík se savicí do kádě, Valinka bez větších problému zapojí bé-čko a odtančí od mašiny, Dorotka zapojí druké bé-čko a roztahuje ho co nejdále, aby ulehčila práci Honzovi, Honzík si vyzkoušel několikrát zapojit rozděl před útokem a proto to při útoku zapojuje neuvěřitelně rychle a už fičí na značku, no už nám zbývají jenom proudaři. Na sestřicích většinou záleží, jestli je útok povedený a nebo není. Levý proudař z Bruzovic je starší a vyspělejší než naši mladí hasiči, tak bez problému zapojuje spojky a sestřikuje svůj terč v čase 16,26s a co na to Ríša. Spojky mu sedly bez větších problémů, a jelikož vidí jak jeho kolega na proudů  maká, vyráží za ním a svůj terč sráží v čase 16,44s. Všichni rodičové a trenéři jsou nadšeni, jelikož je to naše první šestnáctka. Boj o sedmé místo s Bruzovicemi sice prohráváme, ale i tak celkově osmé místo ze šestnácti účastníků je pro naše mladé hasiče velmi pěkné. Na této soutěži se oranžoví umístili na šestém místě celkově, v lize pátí.

Tak to byli oranžoví a pět družstev po oranžových nastupují naši mladší zelení. Už před začátkem ligy jsme s Péťou řešili problém, jestli do ligy přihlásíme jeden a nebo dva týmy. Jelikož jsme měli letos do kategorie mladších hasičů přihlášeno osmnáct dětí rozhodli jsme se do ligy přihlásit dvě družstva. Tým zelených se většinou skládal z mladších dětí. Šlo nám hlavně o to, aby si všichni vyzkoušeli atmosféru ligových kol a odjeli co nejvíce soutěží. Tým zelených se po čtrnáctém kole nacházel na patnáctém místě. Tým Brušperku, který se nacházel hned za našimi dětmi zajel čas 26,18s, na což jsme si věřili. Zelení nastoupili ve složení :na koši Janička, držák koše Daneček, Bé-čka na stroj Adélka Vojkovská, Bé-čko spoj Adélka Krejčí, rozdělovač Mates, pravý proud Anička a levý proud Dorotka. Opět zazněl výstřel a už se zelení valí k základně. I tentokrát proběhlo na základně vše bez větších problémů a zelení vyrážejí směrem k terčům. Vždycky je to moc krásný pohled na ty malé sviště jak se perou s hadicemi. Janičce s Danečkem se koš podařil velmi pěkně. Pak už voda letí z mašiny, kde Adélka Vojkovská bez problému zapojuje svoji spojku a dál na Adélku Krejčí, která zapojila jak svoji Bé-čkovou spojku tak i spojku Cé od Dorotky. Pak nám voda vletí do rozdělovače k Matesovi, kde se nám trošičku zbrzdí, jelikož cé-čková hadice od Dorotky má pod rozdělovačem menší uzlík. Anička má o trošičku dříve vodu a sráží svůj terč v čase 18,96s a chvilinku za ní sráží i svůj terč Dorotka v čase 19,63s. Ve tvářích rodičů i trenérů je vidět spokojenost, protože když naši malí dokončí pod dvacet, tak je to úplně super. Zelení se umísťují na třináctém místě celkově a v lize jedenáctí.

Hned po útocích jsme naložili všechen vercajk do vozíku a vyrazili jsme k občerstvovacím zařízením. Po občerstvení vyrážíme směr Oprechtice a někteří začínají uvažovat nad tím, jaká byla sezóna roku 2015 pro naše mladé hasiče.

pro oprechtice.cz    Veverka (Martin Kunát)

 

Kalendář akcí

<<  Květen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  4  5
  6  7  8  91011
1315161719
21222526
2728293031  

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic