http://oprechtice.cz

Nová Ves 19.7.2014
Napsal uživatel Ondra Krejčí   
Středa, 23 Červenec 2014 04:07

novaves12Z ligové soutěže v Karviné-Loukách přejíždíme, se smíšenými pocity z předchozích výkonů, na 43. ročník Poháru Lysé Hory do Nové Vsi.

Video

Jak už psala Hanka, po cestě si jízdu v Amálce zpestřujeme pinkáním a házením míčků přes „síť„, kterou nám více čí méně dobrovolně tvoří právě Hanka :D

Po příjezdu na soutěž lehce mapujeme situaci. Zjišťujeme, že se na start pomalu, ale jistě připravuje první družstvo. (My jsme měli jet jako třetí). S lehkou nervozitou a trochu těžším stresem si rychle připravujeme věci. Na základně jsme v lehce pozměněné sestavě oproti Karviné, a to s Davidem, zastupujícím na levém proudu Michala. Základna je nachystána a my jdeme na čáru. Fazol už chtěl startovat, jenže se vyskytl malý problém. Rozhodčí u základny asi nepočítal s tak rychlou přípravou, takže se někde zakecal. Krátkého zdržení využívá Davit ke spravení proudnice. Chvíle čekání na rozhodčího mi přišla celkem k zasmání. Nakonec se teda rozhodčí našel a základnu zkontroloval. Připravujeme se tedy ke startu. Rozbíháme se po zámkové dlažbě. U všech to vypadá, že je vše v pořádku zapojeno, až na Davida, kterému nejspíš opět sklouzla proudnice z hadice, takže vybíhá trochu později ze základny než je u něj zvykem. Odpouštím trochu vody podle plánu, ale nakonec je z toho čas 15,450s na levém terči. Na pravém terči je to skoro o vteřinu lepších 14,585s. V konečném pořadí uzavíráme TOP 10.

Pár družstev po nás jdou na řadu naše holky s Lenkou Hanyášovou, která zaskakuje za Hanku Pastorkovou na levém proudu. Tímto Lence děkujeme za výpomoc. Teď zpět k jejich útoku. Jak jsem už zmiňoval, povrh kolem základny je tvořen zámkovou dlažbou, na které to docela snadno podklouzne, což nám předvedla Verča, která se tak trochu brzdila o spojku. Na druhém proudu to vypadá obdobně. Lenka také zapojuje spojku déle, takže obě proudařky se zvedají skoro zároveň s Hančou na rozdělovači. Holky do toho ale pořádně šláply a k terčům se dostaly včas. Nakonec Verča shazuje ve velmi uspokojivém čase 16,594s (jediný ženský šestnáctkový shoz soutěže). Lenka na druhém proudu je na tom trochu hůř a terč sráží v čase 17,897s, což jim stačí na krásné 2. místo.

Tímto pro nás skončil tento soutěžní víkend. Příští víkend je tzv. ligové volno. Mnozí z nás toho využívají a odjíždějí na zaslouženou dovolenou, takže šťastnou cestu a 2. 8. ve Vrbicích. ¡Adiós!

Pro oprechtice.cz Ondra.

 

Hasičský víkend 2018

Banner

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Náhodný obrázek

karvina_hra...
Image Detail